Wycieczka do Browarów Tyskich

W dniu 16 listopada 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli udali się pod opieką Pań: Lucyny Pękała, Małgorzaty Bara i Małgorzaty Malinowskiej na eko- wycieczkę do Browarów Tyskich.
Po browarze oprowadzała nas miła pani przewodnik. Na początku obejrzeliśmy film w technologii 3 D, który zapoznał z historią browaru. Sięga ona  blisko czterystu lat i pełna jest ciekawych wydarzeń. Zapoznaliśmy się z dziejami niezwykłej rodziny książąt pszczyńskich, a także wojennymi i współczesnymi losami Browarów Tyskich.
Obejrzeliśmy największą w Polsce kolekcję piwnych eksponatów. Dzięki kioskom multimedialnym uczniowie mogli poznać piwne tajemnice, a z wielkiej beczki e- mailowej mogli wysłać pocztówkę do znajomych. Młodzież zapoznana została z procesem warzenia piwa. Uczniowie dowiedzieli się do czego służą gigantyczne tankofermentory i miedziane kadzie w zabytkowej warzelni. Poznali również działania proekologiczne Browaru i nowoczesną linię rozlewniczą. Wycieczkę zaliczamy do wyjątkowo udanych!

Autor: L. Pękała