Adios España

19. października 2019 roku szczęśliwie wróciliśmy do Polski. W ostatnią niedzielę naszego pobytu na stażu, udaliśmy się na wycieczkę do stolicy Andaluzji- Sevilli. Na początku wycieczki na krótko zatrzymaliśmy się na Placu Hiszpańskim, który zrobił na nas ogromne wrażenie. To imponujący plac, który otaczają galerie w kształcie podkowy. Cały kompleks powstał na Wystawę Iberyjskoamerykańską w 1929 roku, a jego autorem jest Aníbal Gonzalez. To co rzuca się w oczy, to nie tylko elementy wodne, ale piękne cztery mosty, które symbolizują królestwa – Kastylię, León, Navarrę oraz Aragonię. Dziełem samym w sobie jest budynek z ławkami oraz ścianami przyozdobionymi ceramicznymi płytkami zwanymi azulejos. Są one istną lekcją historii i przedstawiają 48 hiszpańskich prowincji w kolejności alfabetycznej z najważniejszymi wydarzeniami w ich dziejach.
Następnym zwiedzanym przez nas miejscem był kompleks pałacowy Alcázar (pełna nazwa hiszpańska Reales Alcázares de Sevilla, nazwa polska Alkazar) to jeden z największych skarbów Sewilli. Alcázar był siedzibą władców arabskich, a po rekonkwiście został przejęty i przebudowany przez władców chrześcijańskich. Do dziś na górnym piętrze swoją siedzibę ma hiszpańska rodzina królewska, co czyni Królewski Alcázar najdłużej funkcjonującą królewską rezydencją na świecie.
Na koniec naszej wizyty w Sevilli udaliśmy się do Katedry Najświętszej Marii Panny – zbudowanej w stylu gotyckim. Powstała ona w miejscu meczetu zbudowanego przez muzułmańską dynastię Almohadów. Katedra jest największym i jednym z najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie. Znajduje się tutaj Grób odkrywcy Ameryki- Krzysztofa Kolumba, który 12. października 1492 roku dopłynął do Nowego Lądu.
Ostatni tydzień naszej praktyki zawodowej upłynął nam bardzo szybko, kupowaliśmy pamiątki, żegnaliśmy się z pracodawcami, otrzymaliśmy Certyfikaty uczestnictwa w projekcie od Firmy przyjmującej: Universal Mobility, odbyliśmy wycieczkę do Carmen de los Martires.
Podczas 4- tygodniowych praktyk zawodowych codziennie przełamywaliśmy różnego rodzaju bariery: zawodowe, językowe, kulturowe i świetnie sobie z nimi poradziliśmy.

Autor: Lucyna Pękała