Andaluzja nasza miłość

Minął 2 tydzień naszego pobytu na praktyce zawodowej w słonecznej Granadzie. Zdobywamy kompetencje zawodowe w zakładach pracy i podnosimy kompetencje językowe.
W sobotę 28 września zwiedziliśmy Alhambrę. Jest to warowny zespół, zbudowany w latach 1232–1273 i rozbudowywany do XIV wieku. Jej rozbudowa trwała za panowania emirów z dynastii Nasrydów – Jusufa I i Muhammada V. Alhambra była twierdzą mauretańskich kalifów. Jest to cenny zabytek arabskiego budownictwa w Europie. Składa się z Pałacu Nasrydów z kilkoma dziedzińcami i dekorowanymi salami, Alkazaby – części militarnej, Generalife – ogrodów z licznymi zbiornikami wody.
W niedzielę udaliśmy się na wycieczkę do miejscowości Salobreña gdzie plażowaliśmy na jednej z plaż – będącej częścią Costa Tropical.
Od poniedziałku wróciliśmy do naszych obowiązków zawodowych. W ciągu tygodnia odbywał się kurs języka hiszpańskiego oraz krótkie wycieczki do dzielnic Granady. Zwiedziliśmy już dzielnicę muzułmańską – Albaicin; dzielnicę cygańską – Sacramento, z zamieszkałymi jaskiniami; San Miguel Alto- najwyżej położony punkt widokowy Granady- skąd rozpościera fantastyczny widok; dzielnicę żydowską – Realejo, z muralami autorstwa El Niño de las Pinturas.
Nastąpiła wymiana opiekunów- pożegnaliśmy się z Panią Małgorzatą Malinowską, powitaliśmy Panią Dorotę Jakubowską, która dołączyła do nas.
W sobotę czekała na nas niespodzianka przygotowana w tajemnicy przez koordynatora projektu – Panią Lucynę Pękała. Udaliśmy się na pokaz tańca flamenco, który wywodzi się właśnie z Andaluzji. Występ zrobił na nas ogromne wrażenie.
Nasze wyjście związane było z ważną datą dla jednego z naszych kolegów – Kamila Janoty, który 5. października świętował swoje 18 – Urodziny – Sto lat!!!
Jesteśmy już na półmetku naszego stażu, zaczniemy się przygotowywać do powrotu do naszej zimnej Polski.

Autor: Lucyna Pękała