Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Pszczyńskiej – konkurs

28. lutego b. r. w Stajniach Książęcych w Pszczynie odbył się VI regionalny konkurs “Dziedzictwo Kulturowe Ziemi Pszczyńskiej na zawsze w naszej pamięci …”, zorganizowany przez Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie
W konkursie udział wzięły szkoły ponadgimnazjalne powiatu pszczyńskiego:
Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie,
Powiatowy Zespół Szkół nr. 2 w Pszczynie,
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

Oto niektóre kategorie, z którymi zmierzyli się uczniowie: scenka oraz piosenka w gwarze śląskiej, tłumaczenie znaczeń wyrazów w gwarze śląskiej, plakat zatytułowany “Miejsca, które łączą” zachęcający do promowania zabytków i ciekawych miejsc w regionie pszczyńskim, konkurencja obierania jabłka i wiele innych atrakcji, które przygotowane były również przez Szanowną Komisję.

Wygrała drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli, drugie miejsce zajęli uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, natomiast organizatorzy zajęli trzecie miejsce.

Podczas imprezy wystąpiły dwa zespoły folklorystyczne, które uświetniły to wydarzenie poprzez śpiew jak i zaprezentowanie strojów ludowych z poszczególnych terenów naszego regionu.

Dziękujemy za miłą zabawę i wszystkim gratulujemy.