Jesteśmy w Portugalii

Po długiej podróży dotarliśmy do Esposende (Portugalia) na staż zawodowy w ramach projektu „Uczniowie ZSZiO w Woli zdobywają doświadczenie zawodowe na Półwyspie Iberyjskim”.

Na początku uczestnicy poznali swoich pracodawców oraz miejscowość, w której przyjdzie nas spędzić 4 tygodnie. Esposende – miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Braga, w regionie Północ w podregionie Cávado. Jest jednocześnie jedynym miastem okręgu połączonym bezpośrednio z oceanem. Usytuowane pomiędzy Vigo i Porto, w pobliżu takich miast jak Viana do Castelo, Povoa de Varzim, Barcelos i Braga. Esposende przywitało nas prawdziwie letnią pogodą.

W weekend przyszedł czas na poznawanie kultury tego pięknego kraju. 24 marca 2019 (niedziela) udaliśmy się do Bragi. Pierwszym przystankiem naszego zwiedzania było: Sanktuarium Bom Jesus do Monte, a następnie udaliśmy się na Starówkę, tego najstarszego portugalskiego miasta o ponad 2000-letniej historii oraz jednego z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie. Założonego w czasach rzymskich jako Bracara Augusta.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy również: Guimarães – fascynujące, zabytkowe portugalskie miasto. Zamek w Guimarães – to głównie zabytkowa ruina o historycznym znaczeniu. Historyczne śródmieście składa się z wielu połączonych ze sobą placów, przy których znajdują się tradycyjne budynki oraz zabytkowe budowle religijne, wzniesione przy założeniu Portugalii.

Wróciliśmy do miejsca zakwaterowania, aby z nowymi siłami rozpocząć 2 tydzień stażu zawodowego.

Pozdrawiamy wszystkich 🙂

autor: Lucyna Pękała