Maraton czytania Balladyny

13. października b.r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli odbył się “Maraton czytania – Balladyny Juliusza Słowackiego.” Wybór książki nie był przypadkowy, gdyż miał związek z 9 Narodowym Czytaniem, któremu patronuje prezydent Polski. Pan Andrzej Duda tak napisał w swoim liście (…)Ufam, że – wzorem lat ubiegłych – i tym razem podczas Narodowego Czytania każdy z Państwa odkryje swoją Balladynę, oddając się refleksji nad uniwersalnym przesłaniem tego utworu, który obnaża ludzkie słabości i wady, a zarazem opowiada się po stronie zgody, porozumienia i ukazuje zwycięstwo dobra nad złem. Mam głęboką nadzieję, że wspólne Narodowe Czytanie po raz kolejny dostarczy nam dużo radości w obcowaniu z wybitną polską literaturą.

Podczas Maratonu uczniowie klasy II  i III Technikum czytali dramat na głos z podziałem na role. Spotkanie trwało w sumie 5 godzin i zakończone zostało quizem z wiedzy o Balladynie. Młodzież odpowiadając na pytania mogła sprawdzić co zapamiętała z przeczytanej lektury.

Oto wyniki:
I miejsce: Wiktoria Madeja i Martyna Wrona – uzyskały taką samą liczbę punktów
II miejsce: Maria Balcerzak, Julia Fura, Julia Hamik, Łukasz Wawro – uzyskali taką samą liczbę punktów
III miejsce: Natalia Paciorek

Rozdanie nagród 16.10 – w piątek o godz. 10:30 w sali 3 na IV piętrze

Gratulujemy 🙂