Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSZiO w Woli – dzień 3

Dzisiejszy dzień minął pod hasłem „Biznes z pasją”. Nasi przyszli elektrycy z klas 4, 3 i 2 spotkali się z właścicielem firmy LUX-INSTAL, panem Dariuszem Lukowcem. Jego firma wykonuje wszelkiego rodzaju instalacje elektryczne i teletechniczne w budownictwie mieszkalnym oraz przemysłowym.
Nasz gość opowiadał o tym, jak zróżnicowany jest zawód elektryka. Praca w nim wymaga ogromnej wiedzy teoretycznej i z zakresu prawa budowlanego, analitycznego myślenia i wielu umiejętności czysto praktycznych. Wymagane jest ciągłe doskonalenie się, gdyż przepisy ulegają zmianom, a nowe technologie powstają i są wdrażane w dzisiejszych czasach w ekspresowym tempie. Niezwykle istotna jest także staranność i dokładność w wykonywaniu tej pracy.
Uczniowie dowiedzieli się czego oczekują pracodawcy od potencjalnych pracowników a także o wadach i zaletach prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Autor: Janina Durok