Przeciw mowie nienawiści

W dniu 09.10.2020 r. uczniowie kl.2T oraz 3T uczestniczyli w projekcie dla młodzieży “Przeciw mowie nienawiści”, organizowanymi przez Centrum Rozwoju Lokalnego, Fundacja ROZRUSZNIK. Głównym celem projektu było podniesienie świadomości oraz wiedzy na temat ochrony praw człowieka, przeciwdziałania negatywnym zjawiskom, takim jak: mowa nienawiści, przemoc wynikająca z nienawiści, nietolerancji, kierowanie się stereotypami.
Projekt obejmował zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz warsztaty antydyskryminacyjne w Centrum Dialogu.

W Miejscu Pamięci wspaniała Pani Przewodnik z pasją i emocją opowiedziała nam o historii tego miejsca. Na koniec podziękowała serdecznie za wspólnie spędzony czas, podkreślając wzorową postawę naszych uczniów, pełną powagi, zadumy i ciszy.
W Centrum Dialogu podczas zajęć analizowaliśmy przykłady mowy nienawiści
i zastanawialiśmy się jak im zapobiec.
Wycieczka inna niż wszystkie, motywująca do myślenia …