Urząd Celny – Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniu 17.10.2018 r. uczniowie kl. III kształcący się w zawodzie technik logistyk, uczestniczyli w wycieczce do Urzędu Celnego w Czechowicach-Dziedzicach. Wycieczka odbyła się w ramach OTK w połączeniu z tematyką zajęć lekcyjnych w kl. III.
Pan kierownik Urzędu Celnego przedstawił uczniom zakres działań urzędu. Był to wykład poparty filmem edukacyjnym o pracy Służby Celnej. Młodzież zdobyła informacje o kontroli towarów eksportowych i importowanych, o wymaganiach stawianych nowym pracownikom Służby Celnej. Uczniowie brali także udział w rewizji samochodu, który przywiózł importowane części do silników samolotowych z lotniska we Frankfurcie do zakładu produkcyjnego w Bielsku-Białej.
Po miłej wizycie w Urzędzie Celnym uczniowie zostali zachęceni przez pana kierownika do kolejnych wizyt edukacyjnych.

Dorota Jakubowska