Zawód elektryk

Zaczerpnięte z forum Stowarzyszenia Elektryków Polskich:

Temat postu: Czy warto zostać elektrykiem?

dtk
Witam wszystkich.

Mam pytanie czy warto wybrać zawód elektryka? (ponieważ idę do szkoły średniej i się zastanawiam nad elektrykiem i elektronikiem)
Jeśli tak to czy tech elektryk czy zasadniczą szkołę zawodową – elektryk?
Proszę podsunąć jakieś sugestie pozdrawiam.

Artur8
Witam moim skromnym zdaniem jeśli chcesz być elektrykiem zacznij od szkoły zawodowej tam się nauczysz zawodu jak ci się spodoba i zainteresuje cie ten zawód douczysz się z czasem reszty mam namyśli teorie zresztą taka nauka jest najlepsza, (…). Jeśli wybierzesz LO to musisz mieć siłę na studia inaczej będziesz nikim warto zaczynać od ”zety”. Dlaczego? Poznasz co to praca i się nauczysz a jeśli ci się odechce tego będziesz miał większą motywację do dalszej nauki znam ludzi po zecie i są dziś inżynierami (…).

Wybrałem szkołę zawodową mniej materiału do nauki niż w technikum jednak wiele się nauczyłem nie żałuje i gdybym miał wybór drugi raz wybrałbym tak samo. (…)
Ważne to co będziesz potrafił zrobić szef nie spyta o oceny tylko spojrzy czy potrafisz połączyć puszkę czy się spocisz a schematy swoja drogą na budowie nikt nie narysuje ci kresek na ścianie jak idą przewody musisz mieć to w głowie –wyobraźnię.

Jeśli nie lubisz brudzić rączek zostaw to 😉

Nasza praca czasem wymaga czystego obuwia luksusowe salony lampy z kryształu a czasem gumiaki w oborze.
Pozdrawiam